Sepetim
KATEGORİLER

Gizlilik Sözleşmesi

Üyelik ve Kullanım Şartları

Sitenin genel kullanım şartları ve bununla ilgili genel kurallar ve yasal sorumluluklar

Şartlar, kurallar ve yasal sorumlulukların belirtildiği Kullanıcı Sözleşmesi, Kozbino.com.tr (www.kozbino.com.tr) kullanılmadan önce okunmalıdır.

İşbu sözleşme şartlarının, sizin için uygun olmaması halinde lütfen kozbino.com.tr sitesini kullanmayınız. Kişisel bilgilerinizin yer alacağı formu doldurarak ve sonrasında siteyi kullanarak, aşağıda yazılı olan Kullanıcı Sözleşmesi’nin şartlarını kabul etmiş sayılmaktasınız.

OMDE Kozmetik LTD. ŞTİ. dilediği zaman bu yasal uyarı sayfasının içeriğini güncelleme yetkisini saklı tutmaktadır. Kozbino.com.tr kullanıcılarına, siteye her girişte yasal uyarı sayfasının ziyaret edilmesi tavsiye olunur.

 

Kullanım ve Güvenlik Kuralları

 

Kozbino.com.tr tüm üyelerine açıktır. Site üzerinde verilen hizmetler, aksi belirtilmedikçe, ücretsizdir. Aşağıda yazılı olan durumların gerçekleşmesi halinde, site yönetimi; üyenin site kullanımını engelleyebilir ve OMDE Kozmetik LTD. ŞTİ., aşağıdaki girişimlere karışan kişi veya kişiler hakkındaki kanuni haklarını saklı tutar:

 1. Yanlış, düzensiz, eksik, yanıltıcı; genel ahlak kurallarına uygun olmayan ifadeler içeren bilgiler ve Türkiye Cumhuriyeti yasalarına ters düşen bilgilerin siteye kaydedilmesi,
 2. Site içeriğinin, izinsiz olarak, kısmen veya tümüyle kopyalanması,
 3. Sitenin güvenliğini tehdit edecek, sitenin ve kullanılan yazılımların çalışmasını engelleyecek yazılımların kullanılması, faaliyetlerin yapılması, yapılmaya çalışılması ve bilgilerin alınması, silinmesi, değiştirilmesi,
 4. Kullanıcılara verilen ya da kendi belirledikleri kullanıcı adı, şifre gibi bilgilerin, kullanım haklarının, üçüncü kişi ya da kuruluşlarla paylaşılmasından (bu bilgilerin kullanıcı dışındaki kişiler tarafından kullanılmasından) kaynaklanacak her türlü zarardan, doğrudan kullanıcı sorumludur. Aynı şekilde kullanıcı, internet ortamında bir başkasına ait IP adresi, elektronik posta adresi, kullanıcı adı gibi kişisel bilgileri kullanamayacağı gibi; diğer kullanıcıların özel bilgilerine de izinsiz olarak ulaşamaz veya bunları kullanamaz. Kullanıcı bu şekilde bir kullanımdan doğabilecek her türlü hukuki ve cezai yükümlülüğü kabul etmiş sayılmaktadır.

 

İçerik Kullanımı

 

 1. Kozbino.com.tr'de sunulan görsel ve yazılı içerik, kurumsal kullanım içindir. Kozbino.com.tr, içeriğinde yer alan; bütün alan adı, logo, ikon, yazılı, elektronik, grafik veya makinede okunabilir şekilde sunulan teknik veriler, uygulanan satış sistemi, iş metodu ve iş modeli de dahil tüm materyallerin (“Materyaller”) ve bunlara ilişkin fikri ve sınaî mülkiyet haklarının sahibi veya lisans sahibidir ve bütün materyaller yasal koruma altındadır. Aksi belirtilmedikçe ticari ya da kişisel amaçlarla izinsiz veya kaynak göstermeksizin kullanılamaz. Bu sitede yer alan herhangi bir unsuru diğer bir mecrada veya internet sitesinde yayınlamak veya OMDE Kozmetik LTD. ŞTİ.'nin izni olmadan link vermek yasaktır.
 2. Kozbino.com.tr adresindeki bütün sayfaların tasarımında ve veritabanı oluşturulmasında kullanılan yazılımın hakkı, OMDE Kozmetik LTD. ŞTİ.'ne aittir. Bahsi geçen yazılımın kopyalanması veya kullanılması kesinlikle yasaktır.
 3. Kozbino.com.tr’ye iletilen tüm eleştirilerin hakkı OMDE Kozmetik LTD. ŞTİ.’ne aittir, istenildiği taktirde OMDE Kozmetik LTD. ŞTİ. tarafından pazarlama amacıyla kullanılabilir.

 

Sorumluluklar

 

 1. Kozbino.com.tr'yi ziyaret eden kullanıcıların bilgileri (ziyaret süresi, ziyaret zamanı, görüntülenen sayfalar), kullanıcılara daha iyi hizmet verebilmek amacı ile takip edilmektedir. Bu bilgiler, gizlilik şartlarına bağlı kalınarak, Kozbino.com.tr içeriğini genişletmek ve iyileştirmek amacı ile (reklam vb. konularda) işbirliği yapılan firmalarla paylaşılmaktadır. Buradaki amaç, sitenin kullanıcılarına sunduğu deneyimi iyileştirmek ve Kozbino.com.tr’yi geliştirmektir.
 2. Kozbino.com.tr kullanıcısı, kayıt için gerekli olan bölümleri doldurup elektronik posta adresini onayladıktan sonra, işbu sözleşmede belirtilen şartlara uymak koşuluyla, elektronik posta adresini ve şifresini girerek Kozbino.com.tr sitesini kullanmaya başlayabilir.
 3. Kullanıcı, Kozbino.com.tr sitesi ve hizmetlerinden yararlanırken, Türk Ceza Kanunu, Türk Ticaret Kanunu, Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu, Marka ve Patent Haklarının Korunması ile ilgili Kanun Hükmünde Kararnameler ve yasal düzenlemeler, Borçlar Yasası ve diğer ilgili mevzuat hükümleri ile Kozbino.com.tr'nin hizmetlerine ilişkin olarak yayımlayacağı her türlü duyuru ve bildirimlere uymayı kabul eder. Bu bildirimlere ve yasalara aykırı kullanım sebebiyle doğabilecek hukuki, cezai ve mali her türlü sorumluluk kullanıcıya aittir.
 4. İşbu sözleşmede belirtilen yükümlülüklere veya Kozbino.com.tr sitesinde bildirilen genel kurallara uyulmamasının tespiti halinde, kullanıcının Kozbino.com.tr'den yararlanması OMDE Kozmetik LTD. ŞTİ. tarafından süreli veya süresiz olarak engellenebilir ve/veya hesabı kapatılabilir.
 5. Kullanıcı, diğer kullanıcıların ve ziyaretçilerin Kozbino.com.tr'yi kullanmasını önleyici veya zorlaştırıcı hareketlerde bulunamaz, sunuculara ya da veri tabanlarına otomatik programlar yükleyip, sunucuları ya da veri tabanlarını zorlayamaz/kilitleyemez. Hile girişimlerinde bulunamaz. Bu girişimlerde bulunulması halinde kullanıcı, üyeliğinin sonlandırılacağını ve durumdan doğabilecek her türlü hukuki, cezai sorumluluğu kabul eder.
 6. Kozbino.com.tr ile yapılan mesajlaşmaların yedeğinin alınması kişilerin sorumluluğundadır ve OMDE Kozmetik LTD. ŞTİ. tarafından önerilmektedir. Mesajlaşmaların yedeklerinin alınmaması nedeniyle kaybolmasından, silinmesinden veya hasar görmesinden OMDE Kozmetik LTD. ŞTİ. sorumlu tutulamaz.
 7. Kullanıcı, Kozbino.com.tr'den kopyalanmış veya yazıcı ile yazdırılmış hiçbir materyal üzerinden Telif Hakkı, Ticari Marka ve her türlü Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu kapsamındaki notlarını silemez veya çıkartamaz.
 8. Üyelik iptali ve hesap silme işlemi, kullanıcı tarafından Kozbino.com.tr üzerinden yapılabilir. Üyeliğini bitiren kullanıcının siteye giriş yetkisi de iptal edilecektir. Üyeliğini iptal eden kişi bu işlemin geri dönüşsüz olduğunu kabul eder.
 9. Kozbino.com.tr ya da kullanıcının kendisi tarafından sonlandırılan, kullanıcı hesabına ait her türlü kaydın silinip silinmeme kararı OMDE Kozmetik LTD. ŞTİ.’ye aittir. Kullanıcı silinen kayıtlarla ilgili herhangi bir hak veya tazminat talebinde bulunamaz.
 10. Site kullanıcılarının birbirleri ya da üçüncü şahıslarla olan ilişkileri, kişilerin kendi sorumluluğundadır.
 11. Kozbino.com.tr kontrolü altında olmayan başka internet sitelerine bağlantı veya referans içerebilir. OMDE Kozmetik LTD. ŞTİ., bu sitelerin içerikleri veya içerdikleri diğer bağlantılardan sorumlu tutulamaz.
 12. OMDE Kozmetik LTD. ŞTİ., kullanım şartları, gizlilik prensipleri ve geçerli yasal düzenlemelere bağlı kalmak kaydıyla, kullanıcı hesabında mevcut olan bütün bilgileri kendi pazarlama faaliyetleri ile ilgili olarak kullanma hakkını saklı tutar.
 13. Sitenin belirli yerlerinde o bölüme özel farklı kurallar ve yükümlülükler belirtilebilir. Bu bölümleri kullanan kişiler ve/veya kuruluşlar peşinen belirtilen bu kuralları kabul etmiş sayılır.
 14. Kullanıcı site üzerinden yapacağı alışverişlerde kullanacağı ödeme bilgilerinin (kredi kartı, GSM numarası bilgileri v.b.) doğru olduğunu, bunlardan kaynaklanan hukuki ve cezai sorumlulukların kendisine ait olduğunu kabul ve taahhüt eder.
 15. Kullanıcı, servisten faydalanmaya başladığı andan itibaren bu katılım sözleşmesinin tüm hükümlerini kabul etmiş sayılacağını ve sözleşmenin kendisi hakkında hüküm ifade edeceğini kabul eder. Kullanıcı işbu sözleşme ile üstlenmiş olduğu yükümlülüklere aykırı hareketi nedeniyle OMDE Kozmetik LTD. ŞTİ.'nin uğrayacağı her türlü zararı aynen tazmin etmeyi kabul eder. OMDE Kozmetik LTD. ŞTİ., kullanıcının sözleşmeye aykırı davranışları nedeniyle kamu kurumlarına ve/veya üçüncü şahıslara ödemek zorunda kalabileceği her türlü tazminat ve/veya idari/adli para cezaları için kullanıcıya aynen rücu hakkına sahiptir.
 16. Kullanıcılarımızın kişisel bilgilerini ve gizliliklerini korumak için aldığımız önlemler ve bu konudaki genel politikamızı okumak için lütfen “Gizlilik Politikası” bölümüne bakınız.

 

OMDE Kozmetik LTD. ŞTİ.'nin Hak ve Yükümlülükleri

 

 1. OMDE Kozmetik LTD. ŞTİ., kullanıcının sözleşme konusu hizmetlerden -teknik arızalar dışında- yararlandırılacağını, kullanıcının paylaşıma açtığı kişisel bilgileri dışındaki bilgilerin hiçbir şekilde, yasal zorunluluklar hariç, üçüncü kişi ya da kuruluşlarla paylaşılmayacağını kabul ve taahhüt eder. Kullanıcının Kozbino.com.tr sitesinin çalışmasına engel olacak herhangi bir elektronik sabotaj, kazançlara müdahale amaçlı girişimler ve/veya saldırıya neden olduğunun tespit edilmesi veya resmi makamlardan, üyeye yönelik suç duyurusu ya da resmi soruşturma talebi gelmesi halinde, Kozbino.com.tr ilgili üyenin kimlik bilgilerini araştırma ve açıklama hakkına sahiptir.
 2. OMDE Kozmetik LTD. ŞTİ. taahhüt ettiği hizmetlerin sürekliliğini sağlamak için, işbu sözleşmede herhangi bir bildirimde bulunmaksızın tek taraflı değişiklik yapma hakkını saklı tutar. OMDE Kozmetik LTD. ŞTİ.'nin her zaman herhangi bir gerekçe göstermeksizin, tek taraflı olarak verdiği hizmeti sürekli veya geçici olarak durdurma, servisin içeriğini değiştirme veya iptal etme hakkı vardır. Kullanıcı işbu hakkı kabul eder. OMDE Kozmetik LTD. ŞTİ., sözleşme şartlarında herhangi bir değişiklik olması halinde güncel kullanım şartlarını aynı link altında yeni tarih güncellemesi ile sitesinde yayınlayacak, gerek görmesi halinde elektronik posta ile kullanıcılarına bildirecektir. Yenilenmiş güncel kullanım şartları, Kozbino.com.tr 'de yayınlandığı andan itibaren geçerli olacak ve Kozbino.com.tr sitesinin veya hizmetlerinin kullanımı o andan itibaren yenilenmiş kullanım şartlarına bağlı olacaktır.
 3. İşbu sözleşme hükümlerine aykırı materyalleri Kozbino.com.tr sitesine göndermiş olan üyenin üyeliği, herhangi bir bildirim yapılmaksızın OMDE Kozmetik LTD. ŞTİ. tarafından tek taraflı olarak sona erdirilebilir.

 

Sözleşmenin Yürürlüğe Girmesi

 

Kullanıcı, kayıt formunu doldurup onayladığı ya da bu sistemi kullanarak herhangi bir hizmet aldığı ya da sipariş verdiği andan itibaren Kozbino.com.tr sözleşmesine uymayı taahhüt etmiş kabul edilir. Sözleşme, üyeliğin sona ermesi ile veya işbu sözleşmede sayılan fesih hallerinden herhangi birinin gerçekleşmesi ile hiçbir uyarıya gerek kalmaksızın kendiliğinden hükümsüz kalacaktır.

 

Yetkili Mahkeme ve Uyuşmazlıkların Çözümü

 

Bu sözleşmenin uygulanmasından doğabilecek uyuşmazlıkların çözümünde Ankara Mahkemeleri ve İcra Daireleri yetkili kılınmıştır.

 

Tebligat Adresleri

 

 1. Kozbino.com.tr sitesi kullanıcılarından peşinen posta adreslerini istememektedir. Ancak kullanıcının Kozbino.com.tr’ye bildirdiği elektronik posta adresi, bu sözleşme ile ilgili olarak yapılacak her türlü bildirim için yasal adresin isteneceği elektronik posta olarak kabul edilir.
 2. Taraflar, mevcut elektronik postalarındaki değişiklikleri, yazılı olarak, diğer tarafa 3 (üç) gün içinde bildirmedikçe, eski elektronik postalarına yapılacak isteklerin geçerli olacağını ve kendilerine yapılmış sayılacağını kabul ederler.
 3. Kozbino.com.tr'nin, kayıtlı elektronik posta adresini kullanarak yapacağı her türlü bildirimin, elektronik postanın Kozbino.com.tr tarafından yollanmasından 1 (bir) gün sonra kullanıcıya ulaştığı kabul edilecektir.
 4. Kullanıcı, bu katılım sözleşmesinde yer alan maddelerin tümünü okuduğunu, anladığını, kabul ettiğini ve kendisiyle ilgili olarak verdiği bilgilerin doğruluğunu onayladığını beyan, kabul ve taahhüt eder.