Satış Sözleşmesi

 

·Bu Satış Sözleşmesi; internet sitesi üzerinden yapılacak alışverişlerde karşılıklı hak ve sorumlulukları belirlemek üzere hazırlanmıştır. Aşağıdaki maddelerde bu site üzerinden alışveriş yapan kullanıcılar “tüketici” olarak anılacaktır. Bu site üzerinden alışveriş yapan tüketiciler, işbu sözleşme maddelerini kabul etmiş sayılır.

·Sitemizde ürünlerin siparişi sadece internet yoluyla yapılır, ödeme banka havalesi, EFT, kredi kartı, (Visa, Mastercard)  ile yapılabilir. Ödemenin havale, eft  ile yapılması durumunda açıklama kısmına tüketicinin ismi ve sipariş numarası yazılmalıdır.

·Verilen her sipariş için sistem tarafından müşteriye bir sipariş numarası verilir, müşteri e-posta adresini ve sipariş numarasını sitemizin sipariş takibi bölümüne girerek siparişinin durumu hakkında bilgi alabilir.

·Kredi kartından ödeme yapıldığı an veya banka havalesi sitemiz hesabına ulaştığında sipariş geçerli sayılır. Kredi kartı veya banka havalesi bilgilerinin onayı alındıktan sonra, ürün stoklarda mevcutsa sipariş kargo firmasına teslim edilir. Siparişin gönderilmesi ile ilgili bir problem olduğunda sitemiz e-posta göndererek müşteriyi haberdar eder. Stokta bulunmayan ürünler bu e-postada belirtilir. Müşteri siparişini, kargoya verilmeden önceki aşamada iptal edebilir. İptal talebinde müşterinin sipariş numarasını mail yoluyla belirtmesi gerekir.

·Kredi kartı ile sipariş verildiğinde; kartın bağlı olduğu banka ile sitemizin sistemi otomatik olarak bağlantı kurar. Sitemiz hiç bir şekilde müşterinin kredi kartına ait bilgileri görmemekte ve hiç bir şekilde kredi kartı bilgilerini kayıt edememektedir. Kredi kartı bilgileri web sitesinde kayıtlı tutulmadığından, bilgilerin üçüncü şahıslar tarafından görülmesi ve ele geçirilmesi mümkün değildir.

·Siparişlerin işleme alınma zamanı, siparişin verildiği an değil, kredi kartı hesabından sipariş tutarı kadar para ödemesinin yapıldığı ya da havalenin hesaplarımıza ulaştığı andır.

·Sitemizde satışa sunulan tüm ürünlerin fiyatlarına, o ürün için geçerli olan resmi oranda KDV dâhildir.

·Sipariş verilirken kargo seçenekleri ve masrafı ödeme ekranında görülür. Sipariş tutarı 150 ₺'nin altında olan siparişlerde kargo müşteriye aittir.

·Saat 16.00’e kadar gelen siparişler aynı gün kargoya verilmekte olup aksi bir durumda tüketici konuyla ilgili olarak mail ya da telefon yoluyla bilgilendirilecektir.

·Ayıplı mal teslimatı durumunda tüketici tarafından satıcıya mail yoluyla yazılı olarak ürün görselinin de içinde bulunduğu bir bilgilendirme yapılmalıdır. Teslimat tarihinden itibaren 14 gün içerisinde geri gönderilen ayıplı malların kargo bedeli firmamız tarafından karşılanır. 14 günü geçen süre söz konusu olduğunda kargo bedelini tüketici karşılar. Ayıplı gönderilen ürünün yenisi (stoklarda bulunmama hali dışında) müşteri adresine tekrar gönderilir. İadenin, öngörülenin dışında bir taşıyıcı ile iadesi durumunda iade masrafını tüketici karşılar.

·Taşıyıcının tüketicinin bulunduğu yerde şubesinin bulunmaması durumunda satıcı, ilave hiçbir masraf talep etmeksizin iade edilmek istenen malın tüketiciden alınmasını sağlar. 

·İadenin öngörülenin dışında bir taşıyıcıyla iadesi halinde, iade masrafını tüketici karşılar.

·Teslimat, tüketicinin belirttiği adresinde tüketiciye, siparişte belirtilen kişiye ya da kimlik bilgisi kontrolü ile tüketicinin yakınına yapılır. Kimlik bilgilerinin veya teslimat adresinin yanlış girilmesinden kaynaklanan aksaklık ve sorunlardan tüketici sorumlu olacaktır.

·Paket teslim alınırken kontrol edildiğinde, hasar olduğu görülürse, paket kabul edilmeyip kargo görevlisine tutanak tutturulur. Tutanak firmamıza iletilir ve e-posta yoluyla hasarla ilgili bir mesaj gönderilir. Firmamız kargo firmasıyla irtibat kurarak, tutanakta hasar belirtilmişse, paketin hasarsız olarak tüketiciye tekrar gönderilmesini sağlar.

·İptal veya ürünün bedeli müşterinin kredi kartına ya da ödemeyi havale yolu ile yapmış ise, kullandığı banka hesabına 14 gün içinde iade edilir.

·Tüketici, satın aldığı ürünü teslim aldığı tarihten itibaren 14 gün içinde iade edebilir. İade edilen ürünlerin, orijinal ambalajı zarar görmemiş / açılmamış olması gerekmektedir. Üründe herhangi bir zarar varsa kargo görevlisine tutanak tutturularak ürün teslim alınmamalıdır. Üründe ve ambalajda açılma, bozulma, kırılma, yırtılma, kullanılma veya benzeri durumlarda ve ürünün tüketiciye teslim edildiği hali ile iade edilememesi durumunda, ürün iade alınmaz ve ürün bedeli iade edilmez. Müşteri, niteliği itibariyle iade edilemeyecek, hızlı tüketim veya son kullanma tarihi geçme ihtimali olan mallar söz konusu olduğunda cayma hakkını kullanamaz. Ürün iadesi için mail yoluyla mesaj göndererek ve telefon ile mağazamızı arayarak bilgi verir.

·Ürün iade edilirken, faturası ile birlikte geri gönderilerek üzerine "e-ticaret iadesidir." yazılması gerekmektedir. Ayıplı mal halleri dışındaki cayma hakkının kullanılması halinde kargo bedeli tüketici tarafından karşılanır. İade edilen ürün firmamıza ulaştıktan sonra 14 gün içinde ürünün bedeli tek seferde müşteriye herhangi ek bir masraf çıkarılmadan iade edilir.

 

·Sitemizde satışa sunulan tüm ürünler, firmamızın garantisi altındadır.

·Yazım ve teknik nedenlerden kaynaklanan ürün bilgisi ve fiyat bilgisi hatalarından sitemiz sorumlu değildir. Ürün açıklamaları sadece bilgilendirmek amacıyla verilmiştir.

·Sitemiz, sistemin çalışmasını geçici bir süre askıya alabilir veya tamamen durdurabilir. Sistemin geçici bir süre askıya alınması veya tamamen durdurulmasından dolayı site üyelerine, müşterilere veya üçüncü şahıslara karşı hiçbir sorumluluğu olmayacaktır.

·Tarafların kontrolleri dışında gelişen, ortaya çıkmasıyla taraflardan birinin ya da her ikisinin de sözleşme ile yüklendikleri borç ve sorumluluklarını kısmen ya da tamamen yerine getirmelerini ya da bunları zamanında yerine getirmelerini imkânsızlaştıran haller, mücbir sebep (tabii afet, savaş, terör, ayaklanma, mevzuat hükümleri, el koyma veya grev, lokavt, üretim ve iletişim tesislerinde önemli mahiyette arıza...) olarak kabul edilecektir. Mücbir sebep şahsında gerçekleşen taraf, diğer tarafa durumu en kısa sürede bildirecektir. Mücbir sebebin devamı esnasında tarafların edimlerini yerine getirememelerinden dolayı herhangi bir sorumlulukları doğmayacaktır. İşbu mücbir sebep hali 10 (on) gün süreyle devam ederse, taraflardan her birinin, tek taraflı olarak fesih hakkı doğacaktır.

 

·Sitemiz ileride doğacak teknik gereklilikler ve mevzuata uyum amacıyla bu sözleşmeye yeni maddeler ekleyebileceği gibi mevcut maddelerini değiştirebilir veya yeni maddeler ilave edebilir.  Müşteri, internet sitesinde, sözleşme konusunu oluşturan tüm ürünlerin esaslı nitelikleri, özellikleri, KDV dâhil satış fiyatı, ödeme, teslimat ve iade koşulları ile tedarik ve teslim sürelerine ilişkin bilgileri okuyup ürünler hakkında tüm bilgilere sahip olduğunu ve bu bilgiler doğrultusunda elektronik ortamda satın almaya ilişkin onayı verdiğini kabul ve beyan eder. Sitemizden alışveriş yapan kişi yukarıdaki tüm maddeleri elektronik ortamda okuyup, kabul edip, teyit etmiş sayılır. İşbu sözleşmenin uygulanmasından doğabilecek ihtilafların çözümünde Ankara Mahkemeleri ve İcra Daireleri yetkilidir. Bu sözleşmede düzenlenmemiş hususlarda Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun hükümleri uygulanır.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR