Sepetim
KATEGORİLER
RSS

Blog

Makyaj Süngeri ve Çeşitleri

Makyaj Süngeri ve Çeşitleri

Makyaj sünger ve çeşitleri likit fondöten, aydınlatıcı, kapatıcı, allık vb. toz ve sıvı makyaj ürünlerinin uygulamasında kullanılırlar. Makyaj süngerleri ve pufları makyaj ürünlerinizin eşit ve doğal bir şekilde yayılmasını sağlar. Böylelikle makyajınız daha homojen ve doğal görünecektir. Bu süngerleri hem ıslak hem de kuru kullanmanız mümkündür. 

 

Yumurta Makyaj Süngerleri 

 

Yumurta süngerleri kullanımı en kolay ve yaygın olan sünger çeşitlerindendir. Sebebi ise makyajınızı tek bir sünger ile hızlı bir şekilde halledebilecek kolaylığı sağlamasıdır. Bir tarafı sivri diğer tarafı kalın yüzeyli olan bu süngerler şekil itibari ile yumurtaya benzetilirler ancak kullanımı yaygınlaştıkça şekillerinde evrimleşmeler olmuştur. Sivri ve ince tarafı göz çevresi, burnunuzun yanları ve dudak kenarları için kullanılırken; geniş yüzeye sahip olan kısmı yüzünüzün geniş kısmı yanak, alın gibi bölgelerde kullanılabilir. Bu süngerleri kullanmadan önce ıslatıp fazla suyunu havlu yardımıyla alabilir ya da kuru bir şekilde kullanabilirsiniz. Süngerinizin ömrünün uzaması için 3-4 kullanımdan sonra özel temizliyeciler ya da şampuan ile nazikçe temizleyebilirsiniz.  

 

               
                           

Kompakt Pudra Pufları

Pudra pufları kullanacağınız kompakt ürünün yapısına göre değişiklik gösterebilir. Genel olarak kullanım yerleri allık ve pudralardır. Ürün dağılımını eşit oranda yaparak daha soft ve doğal durmasına yardımcı olurlar. Cildinizin zarar görmemesi ve puflarınızın ömrünün uzaması için 3-4 kullanımdan sonra temizlemeniz gerekmektedir.  

 

 

Silikon Süngerler

Diğer süngerlere oranla ürün emilimini sıfıra indirme özelliğiyle dikkat çekerek ürünlerin kullanım sürelerini uzatırlar. Sıvı makyaj ürünlerin yüze uygulamasında kolaylık sağlarlar. Temizliği daha kolay ve basittir. Bu sebepten anlık yapabilirsiniz.

 

  

Küçük Alanlar için Süngerler

Yüz bölgenizdeki kıvrımlı alanlar için ideal kullanma imkanı sağlayan bu süngerler hem likit hem de kompakt makyaj malzemelerin sürülmesinde ve dağıtılmasında kullanılabilir. Bu süngerlerin en çok kullanıldığı alanlar kontür gerektiren yüz bölgeleridir. Kontür uygulanmasında fırça tercih edenlerin aksine bu süngerler ile daha hızlı işinizi halledip zamandan kazanabilirsiniz.   

 

Yüz Temizleme Süngerleri

Kullanım amacına göre günlük makyaj temizliği ve maske temizliklerinde kullanılabilirler. Yumuşak ve selüloz yapılıdırlar. Derinlemesine temizlik için yüz temizleme ürününüzü süngere sıkıp o şekilde cildinize yuvarlak hareketlerle uygularsanız daha etkili bir cilt bakımı keyfi yaşayabilirsiniz. Böylelikle hem fazla ürün kullanmayacak hem de eşit olarak ürünü yüzünüze yayabileceksiniz.